Bezglutenowe gofry kakaowe


Chrupiące, bezglutenowe gofry o smaku kakaowym. Gofry zrobione są z mąki jaglanej. Można podawać je z dowolnym dodatkiem. U nas była to tym razem bita śmietana.
Składniki na ok. 10 prostokątnych gofrów:
- 150 g masła
- 120 g cukru
- szczypta soli
- 4 jajka (rozmiar M)
- 120 ml gazowanej wody mineralnej
- 180 g mąki jaglanej (lub zmielonej na mąkę kaszy jaglanej)
- 20 g kakao
- 50 g skrobi ziemniaczanej
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
Dodatkowo:
- trochę masła do smarowania gofrownicy
Sposób przygotowania:
- W miseczce wymieszać mąkę z kakao, skrobią i proszkiem do pieczenia. Odstawić na bok.
- Miękkie masło utrzeć z cukrem i szczyptą soli na jasną, kremową masę. Dalej miksując na najwyższych obrotach, dodawać po kolei po jednym jajku, a następnie stopniowo wodę gazowaną.
- Wmieszać wymieszaną mąkę porcjami do utartej masy. (Można miksować na niskich obrotach chwilę, tylko do połączenia się składników).
- Ciasto odstawić na ok. 20 minut.
- Gofrownicę rozgrzać. Przed smażeniem posmarować masłem przy pomocy pędzelka silikonowego. Smażyć gofry po parę minut.
- Usmażone gofry wyłożyć na chwilę na kratkę z piekarnika. (Po chwili zrobią się chrupiące).
Uwaga:
Składniki powinny mieć temperaturę pokojową.
![]() |
Czas: |
Czas przygotowania:
Czas smażenia:
Czas oczekiwania:
|
![]() |
Ilość sztuk: |
ok. 10 |
![]() |
Trudność: | łatwa |
![]() |
Koszt: | średni |


Poprzez wysłanie formularza z komentarzem wyrażają Państwo zgodę na zapisanie w naszej bazie następujących danych: podanego imienia, adresu email (jeśli został podany) oraz treści komentarza. Dane te nie będą przekazywane żadnym innym podmiotom.
Na Państwa prośbę mogą uzyskać Państwo wgląd do danych zapisanych na naszym serwerze dotyczących Państwa osoby jak również zażądać usunięcia wysłanego komentarza.
Więcej informacji na podstronie Polityka prywatności.
Zaloguj poprzez ( Zarejestruj ? )
lub napisz komentarz jako gość.
Ładuję komentarz...
The comment will be refreshed after 00:00.