Kremowa masa serowa na ciemnym, ciasteczkowym spodzie, pokryta owocami i grubą warstwą galaretki. Sernik jest pieczony, ale dzięki dodatkowi galaretki i świeżych owoców przypomina smakiem dobry sernik na zimno. Jest lekki i orzeźwiający.
Składniki: Spód:
200g ciasteczek typu Oreo
80g masła
Masa serowa:
1 kg twarogu z wiaderka lub Quark
130g cukru
4 jajka
1 opakowanie budyniu waniliowego bez cukru
Dodatkowo:
2 galaretki o dowolnym smaku (u mnie malinowe)
owoce (u mnie truskawki i maliny)
Sposób przygotowania:
Ciasteczka (razem z kremem) zmiksować w malakserze lub blenderem na piasek. Masło roztopić i od razu jeszcze gorące dodać do rozkruszonych ciasteczek.
Spód tortownicy o średnicy 26cm wyłożyć papierem do pieczenia (tj. najpierw nałożyć papier na spód tortownicy i następnie zacisnąć obręcz). Masę ciasteczkową wyłożyć do tortownicy i ugnieść na dnie. Wstawić na co najmniej 30 min. do lodówki.
Twaróg, cukier, jajka i budyń w proszku zmiksować przez chwilę na gładką masę, tylko do połączenia się składników. Masę serową wylać do tortownicy i piec w nagrzanym piekarniku około 50 min. w temperaturze 170°C. Wyłączyć piekarnik i studzić sernik przy lekko uchylonych drzwiczkach piekarnika. Następnie wstawić sernik na parę godzin do lodówki.
2 galaretki rozpuścić w 750ml gorącej wody. Pozostawić do ostygnięcia. Gdy galaretka zacznie tężeć, ułożyć owoce na serniku i zalać galaretką. (Truskawki pokroiłam na kawałki). Sernik wstawić do lodówki, aż galaretka stężeje.
Ładowanie komentarza...
The comment will be refreshed after 00:00.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna·
5 miesięcy temu
Czyli nie trzeba czekać, aż cukier się rozpuści?
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Paula·
1 lat temu
Czy wierzch sernika ma zbrązowieć? Bo minal czas a on jest biały.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna Moderator·
1 lat temu
Najlepiej jak będzie blady, ale wierzch powinien być ścięty.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Kasia🤗·
1 lat temu
Spód ciasta niestety mi nie wyszedł. Niewiem dlaczego.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Darek·
10 miesięcy temu
Może za dużo masła?
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Karolina·
3 lat temu
Witam;) mam zamiar skorzystać z przepisu jednak pytanie brzmi czy jesli bede piekła sernik z termoobiegiem czy temperatura i czas pieczenia ulega zmianie?
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna Moderator·
3 lat temu
Obniżyłabym temperaturę o 10- 20 stopni.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Kamila ·
3 lat temu
Dzień dobry. Czy można użyć mąki ziemiacxanej i extraktu wanilii zamiast budyniu?
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna Moderator·
3 lat temu
Tak, można.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Asti·
5 lat temu
A u mnie zawsze jest taki problem ze ten Ser odchodzii od rantów tortownicy i mam problem z zalaniem galaretki żeby mi nie wlala się w boki. Jak zrobić żeby on od rantów nie odchodził?
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna Moderator·
5 lat temu
Rozumiem, tak serniki najczęściej rosną ;) Ważne jest, aby masę serową jak najmniej napuszyć, aby podczas pieczenia mocno się nie podnosiła i po upieczeniu opadała. Dlatego wszystkie składniki należy zmiksować krótko, tylko do połączenia się składników. Jeśli dalej będzie problem z płaskim sernikiem to można obniżych temp. pieczenia a wydłużyć czas pieczenia lub upiec sernik w kąpieli wodnej.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Agata·
5 lat temu
Dzień dobry, chciałabym spróbować sposobu który Pani podała - zmniejszyć temp. i wydłużyć czas pieczenia. Ma to być np. 160°C i 60 min?
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna Moderator·
5 lat temu
Tak, można tak ustawić. Proszę piec, aż sernik będzie ścięty z wierzchu. Jednak najlepszym sposobem na płaski sernik jest kapiel wodna, ale obniżenie temp. też pomaga ;)
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Justyna·
3 lat temu
Bardzo prosty sposób. Trzeba wyłożyć nie tylko spód tortownicy papierem do pieczenia, ale także zrobić do okoła wysokie ranty tak ponad tortownicę( wysmarować boki masłem i przykleić). Wtedy papier przyklei się do upieczonego sernika i galaretką nie będzie uciekać. Galaretką musi być bardzo tężejącą aby można ją było wykładać łyżką,ale żeby nadal ładnie się formowała. Ewentualne nierówności na wierzchu można wygładzić nożem zamoczonym we wrzątku. 🙂
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Natii·
5 lat temu
Ten sernik u mnie króluje od kilku lat . Idealnie schłodzony latem .Zawsze wychodzi super . (ok)
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Ewelina ·
5 lat temu
Pyszny
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Pola·
5 lat temu
Wyszedł przepyszny i piękny 😍 z pewnością zrobię go jeszcze nie raz !
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Aneta·
6 lat temu
Sernik przepyszny, do tej pory nie robiłam serników, ale od Świąt Wielkanocnych 2020 to będzie mój ulubiony przepis na ciasto. Pozdrawiam :)
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Justyna·
6 lat temu
Świetny przepis! Ja swój sernik upiekłam w prostokątnej formie o wymiarach 21 cm x 25 cm. Dodałam mandarynki i pomarańczową galaretkę. Sernik jest przepyszny! :)
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Domci·
6 lat temu
W naszym języku deserowym to "ciasto Św. JÓZEFA Oblubieńca NMP". Jutro jego święto, więc pieczemy!!
Ps. Rok temu, po tym cieście, mój obecny narzeczony został moim chłopakiem.
Chwała Tobie Św. JÓZEFIE !
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Anna kopec·
6 lat temu
Dzien dobry! Czy mozna do sernika dodac rodzynki?jezeli tak to jak?
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna Moderator·
6 lat temu
Można, ale polecam tylko jak ser jest zwasty i masa serowa wyjdzie gęsta. Obtoczyłabym je w łyżce skrobi ziemniaczanej. Jeśli masa serowa wyjdzie rzadka to opadną na spód.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Ja·
6 lat temu
Dodaje same rodzynki bez żadnych dodatków i zawsze wychodzi super.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Natalia·
6 lat temu
Witam. Czy mogłabym dodać owoce takie z puszki w syropie np. Maliny?
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna Moderator·
6 lat temu
Tak, odsączone.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Andrzej·
7 lat temu
Wyszedł boski. Świetny przepis!
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Sylwia·
7 lat temu
Czy maliny mogą być mrożone?
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna Moderator·
7 lat temu
Tak (nod)
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Daria·
8 lat temu
Witam, czy na blaszkę 22x33cm takie proporcje wystarczą?
Pozdrawiam!
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Luiza·
9 lat temu
Piekarnik ustawiony na gora -dol czy tylko gora? Jestem nowicjuszem w pieczeniu :p
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna Moderator·
9 lat temu
U mnie zawsze góra- dół, jeśli nie jest podane inaczej.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Aga·
9 lat temu
Witam , Pani napisala ze spod wylozyc papierm. Moje pytanie brzmi. . czy mam wylozyc sam spod papierem czy cala blache, po bokach rowniez ?:D:o:o:o
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Joanna Moderator·
9 lat temu
Sam spód tj. podałam w nawiasie. Połóż papier do pieczenia na spód tortownicy i dopiero wtedy zapnij obręcz. Nie ma potrzeby wykładania boków formy.
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Aga·
9 lat temu
Udalo sie,ale za drugim razem dopiero byl z galaretka, wszystkim smakowal :) szukam innych :):)
Ten komentarz nie został jeszcze opublikowany
Kasia kucharka·
10 lat temu
już kupiłam potrzebne składniki i idę piec ten cudowny sernik :-) jestem ciekawa jak będzie smakował