Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Czekoladowe figurki ze szprycy

 1. Kuwerturę lub czekoladę posiekać i roztopić w kąpieli wodnej. (Użyłam zwykłej czekolady. Chcąc uzyskać większy połysk na figurkach należy utemperować kuwerturę. Więcej o roztapianiu czekolady i temperowaniu znajdziecie tutaj: Roztapianie czekolady/ temperowanie kuwertury).
 2. Roztopioną czekoladę przełożyć do woreczka do mrożenia (szprycy lub rękawa cukierniczego z małą, okrągłą końcówką). Obciąć jeden róg woreczka (zrobić jak najmniejszy otwór) i wyciskać na rozłożony papier do pieczenia dowolne figurki np. serduszka, gwiazdki, litery. Dla ułatwienie lub w przypadku trudnych figur, można uprzednio narysować kontury na papierze. Figury pozostawić do zastygnięcia.
 3. Figurki ściągnąć ostrożnie z papieru.

Czekoladowe figurki ze szprycy

Czekoladowe figurki ze szprycy

Chcąc uzyskać większy połysk na figurkach należy kuwerturę utemperować. Więcej o rozpuszczaniu czekolady i temperowaniu znajdziecie tutaj: Rozpuszczanie czekolady/ temperowanie kuwertury

Powiązane przepisy


Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

 • Anna

  Mam pytanie ;-) jak długo można przechowywać takie czekoladowe cuda? Pewnie masz jakieś doświadczenie w tej kwestii, a ja się zastanawiam, czy robić, czy nie, bo nie wiem, czy wykorzystam je szybko... Pozdrawiam! :)

 • Joanna

  Julio jeśli jest chłodno w mieszkaniu to możesz je trzymać poza lodówką. Najlepiej jednak, żeby były rozłożone pojedynczo np. na blaszce do pieczenia wyłożonej papierem do pieczenia. Chodzi o to, że gdyby było za ciepło to mogłyby się poklejać, a po drugie nawet, gdy jest chłodno to mogą się zrobić odciski jednych na drugich co nie będzie wyglądać ładnie.

 • Julia

  Mam pytanie - jeśli przygotujemy tych figurek za dużo, to należy je przechowywać w lodówce, czy wystarczy temperatura pokojowa? Mam dość chłodne mieszkanie, więc nie powinny się roztopić, a co za tym idzie posklejać, ale wolałabym się upewnić.

Zdjęcia Użytkowników

Polub nas na ...

blogi kulinarne
Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Początek strony