Zapraszam czytelników do rejestracji na stronie Domowe-Wypieki. Na zajerestrowanych czytelników czekają dodatkowe ciekawe udogodnienia .. własna książka kucharska, forum, własne albumy zdjęć. Czytaj więcej tutaj ...

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Czekoladowe figurki ze szprycy

 1. Kuwerturę lub czekoladę posiekać i roztopić w kąpieli wodnej. (Użyłam zwykłej czekolady. Chcąc uzyskać większy połysk na figurkach należy utemperować kuwerturę. Więcej o roztapianiu czekolady i temperowaniu znajdziecie tutaj: Roztapianie czekolady/ temperowanie kuwertury).
 2. Roztopioną czekoladę przełożyć do woreczka do mrożenia (szprycy lub rękawa cukierniczego z małą, okrągłą końcówką). Obciąć jeden róg woreczka (zrobić jak najmniejszy otwór) i wyciskać na rozłożony papier do pieczenia dowolne figurki np. serduszka, gwiazdki, litery. Dla ułatwienie lub w przypadku trudnych figur, można uprzednio narysować kontury na papierze. Figury pozostawić do zastygnięcia.
 3. Figurki ściągnąć ostrożnie z papieru.

Przykład wykorzystania:

 1. Muffinki czekoladowe z kremem z mascarpone

Czekoladowe figurki ze szprycy

Czekoladowe figurki ze szprycy

Chcąc uzyskać większy połysk na figurkach należy kuwerturę utemperować. Więcej o rozpuszczaniu czekolady i temperowaniu znajdziecie tutaj: Rozpuszczanie czekolady/ temperowanie kuwertury

Obserwuj Domowe-Wypieki na:

Facebook Google+ Twitter Pinterest Instagram

Udostępnij przepis znajomym na:

Facebook Google+ Twitter Pinterest Instagram
Dodaj komentarz

Biorą udział w konwersacji

 • Anna

  Mam pytanie ;-) jak długo można przechowywać takie czekoladowe cuda? Pewnie masz jakieś doświadczenie w tej kwestii, a ja się zastanawiam, czy robić, czy nie, bo nie wiem, czy wykorzystam je szybko... Pozdrawiam! :)

 • Joanna

  Julio jeśli jest chłodno w mieszkaniu to możesz je trzymać poza lodówką. Najlepiej jednak, żeby były rozłożone pojedynczo np. na blaszce do pieczenia wyłożonej papierem do pieczenia. Chodzi o to, że gdyby było za ciepło to mogłyby się poklejać, a po drugie nawet, gdy jest chłodno to mogą się zrobić odciski jednych na drugich co nie będzie wyglądać ładnie.

 • Julia

  Mam pytanie - jeśli przygotujemy tych figurek za dużo, to należy je przechowywać w lodówce, czy wystarczy temperatura pokojowa? Mam dość chłodne mieszkanie, więc nie powinny się roztopić, a co za tym idzie posklejać, ale wolałabym się upewnić.

Fani Na Google+

Zdjęcia Użytkowników

Fani Na Facebook'u

Ostatnie Komentarze

W takim razie zrób więcej Faktycznie w środku nie jest masy za dużo, ale cały t...
Babka trochę wybuchła, jak widać na zdjęciu. Zamiast wody użyłem fanty. Masę wla...
Czy kremu nie jest za mało? Wydaje się być prawie suchy ten tort.
W mej rodzini...
Po raz pierwszy robiłem biszkopt na tort i wyszedł idealny. Ładnie wyrósł. Polec...
Ciasto rewelacyjne.. Wyroslo mega i puszyste.. Z tym że ja piekłan dłużej niż 60...
Durszlak.pl
Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów
Początek strony