Strona Główna Bezowe Biała Pavlova
de

Domowe-Gotowanie.pl

Zdjęcia Internautów



Biała Pavlova PDF Drukuj Email
środa, 09 czerwca 2010 15:46

Biała Pavlova

Znowu pozostało mi sporo białek. Zastanawiałam się co mogłabym z nich zrobić, poza zamrożeniem. Od razu przyszły mi na myśl bezy i białkowiec. Białkowca już Wam prezentowałam, więc postanowiłam zrobić coś z bez, a co innego jak nie olbrzymią bezę?  Pavlova to nic innego jak wielka beza z bitą śmietaną i dowolnymi owocami, najlepiej świeżymi, sezonowymi. Beza ma być chrupiąca z zewnątrz, a bardzo mięciutka w środku. Beza ozdobiona jest bitą śmietaną, niesłodzoną! i owocami. Przyznam się, że robiłam ją pierwszy raz. Średnio przepadam za bezami. Szczerze mówiąc, to po spróbowaniu Pavlovej byłam mile zaskoczona. Była owszem słodka, ale  owoce lekko kwaskowate świetnie się komponują  ze słodka bezą. Poza tym, środek bezy jest piankowy i razem ze śmietaną po prostu rozpływa się w ustach. Nie ma nawet czego ugryźć ;), no chyba, że owoce ;). Polecam szczególnie jeśli pozostanie Wam białek. Jeśli nie lubicie za słodkich ciast to polecam owoce bardziej kwaskowate np. kiwi, czy porzeczki.

Składniki:

  • 4 białka
  • 280g cukru
  • 1 łyżka octu winnego białego
  • 1 łyżka mąki ziemniaczanej
  • 500ml słodkiej śmietany 30%
  • dowolne owoce, u mnie 125g malin i 125g borówek
  • ewentualnie 50g czekolady dowolnej, u mnie gorzkiej

Sposób przygotowania:

  1. Piekarnik rozgrzać do 180°C.
  2. Białka ubić na sztywną pianę. Dalej ubijając dodać stopniowo cukier. Na końcu dodać ocet i mąkę ziemniaczaną i jeszcze chwilę ubić. Masa bezowa powinna być dobrze ubita i się świecić.
  3. Masę bezową przełożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i uformować okrągły placek mniej więcej o grubości 3cm. Wyrównać z góry.
  4. Bezę wstawić do piekarnika i od razu zredukować temperaturę do 100°C. Piec 1 godz. Po tym czasie otworzyć drzwiczki piekarnika i pozostawić bezę w piekarniku do ostygnięcia. Ważne, aby beza było chrupiąca i jasna z zewnątrz, a mięciutka w środku.
  5. Gdy beza ostygnie wyłożyć ją np. na paterę. Najłatwiej jest położyć bezę górą do dołu (wtedy nam się nie pokruszy) i delikatnie ściągnąć z góry papier do pieczenia.
  6. Śmietanę ubić na sztywno. Wyłożyć na bezę.
  7. Czekoladę rozpuścić w kąpieli wodnej. Udekorować nią śmietanę. Na górze ułożyć umyte i osuszone owoce.
  8. Można serwować od razu.
  9. Przechowywać w lodówce.

Smacznego Smile.

zegarek

Czas przygotowania:

około 30 min.
zegarek3

Czas pieczenia:

1 godz.
porcje

Ilość porcji:

około 16
trudnosc Trudność: łatwe
koszt Koszt: niski

02

follow_bird-b
 

Komentarze  

 
0 #6 Joanna 2012-01-02 22:07
Gabi nic się nie rozsypuje. Część zewnętrzna bezy jest bardzo delikatna i może popękać, dlatego tak jak napisałam najpiej odwrócić ją górą do dołu.
Cytować
 
 
0 #5 gabi 2012-01-02 08:16
ale czy beza nie rozsypuje się pod wpływem śmietany?
Cytować
 
 
0 #4 Ewa 2010-07-13 19:45
Wspaniały deser!!! Zrobiłam ten deser na rocznicę ślubu i oboje z mężem byliśmy zachwyceni. Bardzo tani, szybki i przepyszny!!!
Cytować
 
 
0 #3 viridianka 2010-06-10 17:57
uwielbiam Pavlovą, klasyczna biała to moja ulubiona, ale czekoladowa też jest ekstra chociaż moim zdaniem inna (:
Cytować
 
 
0 #2 asieja 2010-06-10 08:07
piękna
aż trudno uwierzyc, że robiłaś ją po raz pierwszy. wiele czytałam o pavlovej i ponoc nie zawsze się udaje.
Cytować
 
 
0 #1 gosiaa99 2010-06-10 00:35
Pysznie wyglada, uwielbiam ten deser, szczegolnie w lecie, wtedy pod nosem tyle owocow:))
Cytować
 

Przepisy Thermomix

Ostatnio na forum

Więcej Tematów »»

Fani na Facebook'u

Fani na Google

Fani na Google+

follow_bird-b